Photofinish Images | H1| H2|

    
    

 C.F.P.I. Timing & Data - Contractor License 
ISSA/Grace Kennedy Boys and Girls Champs 2015 - 3/24/2015 to 3/28/2
                     National Stadium, Jamaica                     
 
Event 43  Girls 17-18 400 Meter Dash CLASS 1
================================================================   
 Sponsor: GRACE KENNEDY                                            
 Meet Record: R 51.13  2006        SONITA SUTHERLAND, HOLWOOD      
    Name                    Year School                   Semis    
================================================================   
Heat  1 Semi-Finals                                                
  1 Dawnalee Loney               Camperdown High          53.78Q   
  2 Derri-Ann Hill               Vere Technical High      54.67Q   
  3 Candice Mcleod               Papine High              55.06Q   
  4 Genekee Leith                St. Jago High            55.39q   
  5 Davia Smith                  Edwin Allen High         56.37    
  6 Yeaschea Williams            Dinthill Tech            56.72    
  7 Xuxa Peart                   Holmwood Techn           57.08    
  8 Sherona Stewart              Spaldings High           59.62    
Heat  2 Semi-Finals                                                
  1 Tiffany James                Papine High              54.06Q   
  2 Ashley Willliams             Holmwood Techn           54.94Q   
  3 Christine Moss               St. Elizabeth            55.41Q   
  4 Semoy Hemmings               Hydel High               55.59q   
  5 Shanice Clarke               Vere Technical High      56.28    
  6 Cameka Witter                St. Andrew Tech          56.38    
  7 Argyanna Bolton              Manchester High          57.30    
  8 Segale Brown                 Petersfield High         57.45    
===================================================================
 Sponsor: GRACE KENNEDY                                            
 Meet Record: R 51.13  2006        SONITA SUTHERLAND, HOLWOOD      
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals                                                        
  1 Dawnalee Loney               Camperdown High          53.78Q  1
  2 Tiffany James                Papine High              54.06Q  2
  3 Derri-Ann Hill               Vere Technical High      54.67Q  1
  4 Ashley Willliams             Holmwood Techn           54.94Q  2
  5 Candice Mcleod               Papine High              55.06Q  1
  6 Christine Moss               St. Elizabeth            55.41Q  2
  7 Genekee Leith                St. Jago High            55.39q  1
  8 Semoy Hemmings               Hydel High               55.59q  2
  9 Shanice Clarke               Vere Technical High      56.28   2
 10 Davia Smith                  Edwin Allen High         56.37   1
 11 Cameka Witter                St. Andrew Tech          56.38   2
 12 Yeaschea Williams            Dinthill Tech            56.72   1
 13 Xuxa Peart                   Holmwood Techn           57.08   1
 14 Argyanna Bolton              Manchester High          57.30   2
 15 Segale Brown                 Petersfield High         57.45   2
 16 Sherona Stewart              Spaldings High           59.62   1