Photofinish Images | H1| H2| H3| H4| H5|

    
    

 C.F.P.I. Timing & Data - Contractor License 
ISSA/Grace Kennedy Boys and Girls Champs 2015 - 3/24/2015 to 3/28/2
                     National Stadium, Jamaica                     
 
Event 64  Girls 13-14 800 Meter Run CLASS 3
================================================================   
 Sponsor: RAINBOW AWNINGS                                          
 Meet Record: R 2:09.60  2006        NATOYA GOULE, MANCHESTER      
    Name                    Year School                 Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Cemore Donald                Edwin Allen High       2:12.93Q   
  2 Tara Bert                    Rusea's High           2:18.73Q   
  3 Tasinia Mothersill           Albert Town High       2:19.09Q   
  4 Zenon Kerr                   Hydel High             2:19.86Q   
  5 Crystal Brown                Mavis Bank High        2:20.92q   
  6 Jody Chambers                Camperdown High        2:28.56    
  7 Allison Whyte                Tacius Golding High    2:42.34    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Delverna Bromfield           Holmwood Techn         2:21.02Q   
  2 Chris-Ann Lewis              St. Jago High          2:21.34Q   
  3 Britney Brown                Manchester High        2:21.37Q   
  4 Jameaka Mannings             Bog Walk High          2:27.44Q   
  5 Christine Grey               B. B. Coke High        2:28.38    
  6 Teina Williams               McGrath High           2:40.66    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 Kimone Campbell              Spaldings High         2:14.93Q   
  2 Sanique Walker               Vere Technical High    2:16.62Q   
  3 Shadae Findley               St. Elizabeth          2:20.58Q   
  4 Daivia Morgan                Wolmer's High          2:21.94Q   
  5 Megan Thompson               William Knibb          2:22.74q   
  6 Jodian Dennis                Clarendon College      2:27.99q   
 -- Terisa Allen                 Guys Hill High             DNF    
Heat  4 Preliminaries                                              
  1 Kelly-ann Beckford           Albert Town High       2:16.49Q   
  2 Kayan Green                  Edwin Allen High       2:17.67Q   
  3 Emily Coley                  Hydel High             2:18.66Q   
  4 Alisha Skyers                Vere Technical High    2:19.89Q   
  5 Renee Saint                  Marcus Garve           2:32.54    
  6 Dana Thomas                  Bridgeport High        2:32.85    
Heat  5 Preliminaries                                              
  1 Sovereena Silburn            St. Jago High          2:19.74Q   
  2 Latefa Pinnock               Wolmer's High          2:20.41Q   
  3 Brittney Campbell            Holmwood Techn         2:21.76Q   
  4 Camryn Mcdonlad              Immaculate             2:24.67Q   
  5 Tattian Barrett              Balaclava High         2:25.78q   
  6 Rae-sean Manning             Morant Bay High        2:48.23    
 -- Gabrielle Jarrett            Jonathan Grant High        DNF    
===================================================================
 Sponsor: RAINBOW AWNINGS                                          
 Meet Record: R 2:09.60  2006        NATOYA GOULE, MANCHESTER      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Cemore Donald                Edwin Allen High       2:12.93Q  1
  2 Kimone Campbell              Spaldings High         2:14.93Q  3
  3 Kelly-ann Beckford           Albert Town High       2:16.49Q  4
  4 Sovereena Silburn            St. Jago High          2:19.74Q  5
  5 Delverna Bromfield           Holmwood Techn         2:21.02Q  2
  6 Sanique Walker               Vere Technical High    2:16.62Q  3
  7 Kayan Green                  Edwin Allen High       2:17.67Q  4
  8 Tara Bert                    Rusea's High           2:18.73Q  1
  9 Latefa Pinnock               Wolmer's High          2:20.41Q  5
 10 Chris-Ann Lewis              St. Jago High          2:21.34Q  2
 11 Emily Coley                  Hydel High             2:18.66Q  4
 12 Tasinia Mothersill           Albert Town High       2:19.09Q  1
 13 Shadae Findley               St. Elizabeth          2:20.58Q  3
 14 Britney Brown                Manchester High        2:21.37Q  2
 15 Brittney Campbell            Holmwood Techn         2:21.76Q  5
 16 Zenon Kerr                   Hydel High             2:19.86Q  1
 17 Alisha Skyers                Vere Technical High    2:19.89Q  4
 18 Daivia Morgan                Wolmer's High          2:21.94Q  3
 19 Camryn Mcdonlad              Immaculate             2:24.67Q  5
 20 Jameaka Mannings             Bog Walk High          2:27.44Q  2
 21 Crystal Brown                Mavis Bank High        2:20.92q  1
 22 Megan Thompson               William Knibb          2:22.74q  3
 23 Tattian Barrett              Balaclava High         2:25.78q  5
 24 Jodian Dennis                Clarendon College      2:27.99q  3
 25 Christine Grey               B. B. Coke High        2:28.38   2
 26 Jody Chambers                Camperdown High        2:28.56   1
 27 Renee Saint                  Marcus Garve           2:32.54   4
 28 Dana Thomas                  Bridgeport High        2:32.85   4
 29 Teina Williams               McGrath High           2:40.66   2
 30 Allison Whyte                Tacius Golding High    2:42.34   1
 31 Rae-sean Manning             Morant Bay High        2:48.23   5
 -- Gabrielle Jarrett            Jonathan Grant High        DNF   5
 -- Terisa Allen                 Guys Hill High             DNF   3