Photofinish Images | H1| H2|

    
    

 Jamaica National Championship Meet 
ISSA/Grace Kennedy Boys and Girls Champs 2014 - 3/25/2014 to 3/29/2
                         National Stadium                          
 
Event 54  Girls 15-16 800 Meter Run CLASS 2
================================================================   
 Sponsor: GRACE                                                    
 Meet Record: R 2:07.74  2001        CARLENE ROBINSON, CHRISTIAN   
    Name                     Age Team                     Semis    
================================================================   
Heat  1 Semi-Finals                                                
  1 Sasha-gaye Whyte             Vere Technical High    2:15.18Q   
  2 Asshanni Robb                Edwin Allen High       2:16.93Q   
  3 Sashekia Heath               Holmwood Tech          2:17.37Q   
  4 Nickeisha Grant              Guys Hill High         2:19.67q   
  5 Ann Marie Jones              Spaldings High         2:22.09    
  6 Moeasha Brown                B. B. Coke High        2:24.15    
  7 Oshin Burgher                Seaforth High          2:30.95    
  8 Shanell Cooper               Tacius Golding High    2:36.01    
Heat  2 Semi-Finals                                                
  1 Junelle Bromfield            St. Elizabet           2:14.82Q   
  2 Lisa Buchanan                Holmwood Tech          2:16.99Q   
  3 Alesha Kelly                 Guys Hill High         2:18.34Q   
  4 Janiel Moore                 Edwin Allen High       2:18.81q   
  5 Kamoy Fagan                  Bellefield High        2:22.21    
  6 Latrice McGann               Mavis Bank High        2:22.32    
  7 Alithia Ferron               Vere Technical High    2:28.22    
  8 Ackelia Hamilton             Old Harbour High       2:35.95    
===================================================================
 Sponsor: GRACE                                                    
 Meet Record: R 2:07.74  2001        CARLENE ROBINSON, CHRISTIANA H
    Name                     Age Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals                                                        
  1 Junelle Bromfield            St. Elizabet           2:14.82Q  2
  2 Sasha-gaye Whyte             Vere Technical High    2:15.18Q  1
  3 Asshanni Robb                Edwin Allen High       2:16.93Q  1
  4 Lisa Buchanan                Holmwood Tech          2:16.99Q  2
  5 Sashekia Heath               Holmwood Tech          2:17.37Q  1
  6 Alesha Kelly                 Guys Hill High         2:18.34Q  2
  7 Janiel Moore                 Edwin Allen High       2:18.81q  2
  8 Nickeisha Grant              Guys Hill High         2:19.67q  1
  9 Ann Marie Jones              Spaldings High         2:22.09   1
 10 Kamoy Fagan                  Bellefield High        2:22.21   2
 11 Latrice McGann               Mavis Bank High        2:22.32   2
 12 Moeasha Brown                B. B. Coke High        2:24.15   1
 13 Alithia Ferron               Vere Technical High    2:28.22   2
 14 Oshin Burgher                Seaforth High          2:30.95   1
 15 Ackelia Hamilton             Old Harbour High       2:35.95   2
 16 Shanell Cooper               Tacius Golding High    2:36.01   1